NÁVŠTĚVA U VČELIČEK

2. 7. 2017

Dne 26. 6. nastalo rozloučení s letošním Včelařským kroužkem - viz foto ve Fotogalerii

Uvedeného dne v odpoledních hodinách jsme se na pozvání vedoucího  Včelařského kroužku Jirky Sladkého zúčastnily závěrečného setkání našich mladých včelařů a to přímo na zahradě I. ZŠ, kde mají včelky svoje království.

Bohužel jsme byly náležitě nevyzbrojeny - jen v šatičkách - takže jsme v uctivé vzdálenosti sledovaly šikovné členy kroužku, kteří otvíraly úly, kontrolovali včelstva a také nám ukázali stovky včelek přímo u práce. Podařilo se nám najít i jejich Matku - je na poslední fotce označena světlou tečkou. Vedoucí Jirka Sladký spolu s letošním vítězem celostátní soutěže Včelařů - Markem Matulíkem brali rámky s včelkama do holých rukou, za což mají náš neskonalý obdiv. Ale činili se i ostatní členové, takže věříme, že v Brodě stále rostou nové generace včelařů, kteří budou mít rádi včelky i naši krásnou přírodu.

Děkujeme za možnost nahlédnout do zákulisí..

Lili Skočovská a Adriana Mandová

Poděkování městu Uh.Brod:

Poděkování městu Uherský Brod za poskytnutí finanční podpory včelařské organizaci za rok 2016.
Finanční prostředky z dotace byly poskytnuty na podporu vzdělávání včelařů a zajištění odborné přednášky,zajištění desinfekčních prostředků pro všechny včelaře v ZO z hlediska zlepšení hygieny včelstev a část finančních prostředků byla použita na kancelářské potřeby pro účely ZO.
 
Poděkování městu Uherský Brod za poskytnutí finanční podpory včelařské organizaci za rok 2017.
Finanční prostředky z dotace města Uherský Brod byly poskytnuty na podporu a rozvoj včelařského kroužku při ZO Uherský Brod, dále jsou prostředky čerpány na zajištění odborného přednášejícího z hlediska zvýšení odborných znalostí včelařů  a dále je dotace čerpána na administrativní činnost v ZO.

DDM
PONDĚLÍ - ČTVRTEK

Pokladna: 14:00 – 18:00
Recepce + Čajovna: 14:00 – 18:00
PÁTEK
Pokladna: 14:00 – 17:00
Recepce + Čajovna: 14:00 – 17:00

Ekocentrum Chrpa
Odpolední kluby Pondělí - Pátek
14:00 - 17:00
Odpolední herna Pondělí - Pátek
14:00 - 17:00