10/2021

03.10.2022

Pravidelná zájmová činnost na domě dětí a mládeže v Uherském Brodě byla zahájena od 20. září. Celkem jsme nabídli 80 útvarů v různých časech a další kroužky pro žáky základních škol zajišťujeme přímo v brodských školách. Je dobře, že děti z Újezdce nebo Havřic mají možnost rozvíjet se ve volném čase v zájmových kroužcích v místě svého bydliště a nemusí dojíždět. Toto množství útvarů můžeme nabídnout i díky obětavé práci našich externích vedoucích, kteří věnují svůj volný čas dětem a mládeži, za což jim na tomto místě za celý DDM děkuji. Také bych ale ráda zmínila, že naši interní pedagogové volného času na sobě neustále pracují a vzdělávají se, abychom mohli každý rok nabídnout nové atraktivní činnosti.

V letošním roce jsme se snažili rozšířit nabídku tanečních kroužků. Nově jsme nabídli kroužky poledance-tanec na tyči, na který se naše paní učitelky během covidové uzávěry DDM pilně školily a připravovaly na intenzivních trénincích, dále vytvořily taneční skupinku malé roztleskávačky. Naše vedoucí tanečních kroužků Lucie Valová přidala k oblíbeným kroužkům street dance další hodiny show dance, taneční školičku a mommy dance. Všechny nově nabídnuté taneční útvary se naplnily a těšíme se, že vám budeme moci jejich činnost prezentovat na přehlídce kroužků.

S odkazem na pana ředitele Libora Miličku jsme nově zařadili do naší nabídky pravidelných činností kroužky zaměřené na atletickou přípravu-atletickou školku od 3 let, dětskou atletiku od 6 let a sportovní a míčové hry. Ve spolupráci s mateřskou školou v Újezdci a v Havřicích realizujeme sportovní projekt, který finančně podpořilo Město Uherský Brod. Smyslem tohoto projektu je pohybová příprava, děti se seznamují s atletikou, gymnastikou a jógou i tancem, poznávají sportovní disciplíny a nářadí.

V letošním roce jsme kromě rozšíření nabídky zájmových činností, rozšířili také věkovou hranici u účastníků. Řada kroužků je nově otevřena pro děti už od 3-4 let, reagujeme tím na poptávku rodičů předškolních dětí a těšíme se z jejich roztomilé přítomnosti.