10/2022

21.11.2022

Během letního provozu od června do srpna připravil DDM zábavný tematický program na třech akcích pořádaných Městem Uherský Brod při příležitosti otevření rybníka Škrlovce, zahájení provozu letního venkovního koupaliště Delfín a loučení s prázdninami na Pepčíně.

V červenci a srpnu proběhlo 9 táborů, sedm příměstských a dva pobytové, kterých se zúčastnilo celkem 349 dětí. Děti si mohly opět vybrat z táborů, navazujících na činnost kroužků, s trampolínkami, pole dance, street dance a parkourem nebo z tematických táborů s oblíbenými pohádkovými postavami ježkem Sonicem a princeznou Jasněnkou. Další tábory byly inspirovány pevností Boyard a filmovými hity Na samotě u lesa a Harry Potterem. Do programů táborů byly zařazeny výlety na tato zajímavá místa-Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi, sportovní areál Amfík Bukovina-Popovice, BRuNO family park Brno, zrcadlové bludiště v Kroměříži, trampolínové centrum v Uherském Hradišti, Galaxie Zlín, multifunkční gymnastická a parkourová hala ve Zlíně, Baťovo obuvnické muzeum a pojízdná kancelář ve Zlíně, ZOO Zlín, hrad Bouzov a koňská stáj na Vyškovci. Opakovaně jsme také navštěvovali nově otevřené letní koupaliště Delfín v Uherském Brodě, které jako pořadatelé letních táborů velice vítáme. Všem vedoucím táborů děkuji za jejich obětavou práci.

Od 19. září jsme zahájili pravidelnou zájmovou činnost. Celkem jsme nabídli 76 útvarů pro různé věkové skupiny od miminek až po seniory a další kroužky zajišťujeme ve spolupráci se základními a mateřskými školami. Nabídku kroužků každý rok rozšiřujeme o nové zájmové činnosti. Letos jsme přidali další kroužky pro děti od 3 let, sportovní kroužky aerobik, stolní tenis+badminton a fotbal+nohejbal, hudební kroužky táboráková kytara a písničkování, dramatický kroužek, movie maker zaměřený na tvorbu videí a kulinářský kroužek šéfkuchař. Také jsme obohatili nabídku žádaných tanečních kroužků o balet. Překvapil a potěšil nás velký zájem o kroužky, i přes nepříznivou situaci se zdražováním, která i nás donutila zvýšit školné. Většina kroužků se rychle naplnila a museli jsme navyšovat kapacitu.