11/2021

03.10.2022

Ve středu 27. 10. v čase podzimních prázdnin se konala na domě dětí a mládeže dvě soustředění zájmových útvarů trampolínek a poledance s Adrianou Mandovou a Lucií Valovou. Dopoledne patřilo trampolínkám. Intenzivního 4 hodinového programu se zúčastnilo 15 dětí. Odpoledne následovalo rovněž 4 hodinové soustředění poledance a taktéž se ho zúčastnilo 15 dětí, které absolvovaly náročný gymnastický a taneční trénink na vertikálních tyčích a zatančily si také na XBOX hru Just Dance. Ve svátek 17. listopadu pak proběhlo soustředění kroužků Street Dance s Lucií Valovou.

V pátek 29. 10. jsme s dětmi vyrazili na výlet do Uherského Hradiště do Hop areny, kde jsme si zasportovali na velkých trampolínách.

V neděli 31. 10. jsme uspořádali již 3. ročník akce Halloween, která se konala v Tyršových sadech. Až na silnější vítr, se kterým jsme při přípravě akce chvílemi doslova bojovali, nám počasí přálo a naštěstí nepršelo. Akci neustále rozšiřujeme a v budoucnu bychom chtěli, aby měla srovnatelný rozsah jako náš tradiční pohádkový les. I přes covidová omezení, byla účast velmi pěkná, akce se zúčastnila stovka dětí s rodiči a prarodiči. A bylo se na co dívat. Návštěvníci mohli v podvečerním parku narazit na kostlivce, čarodějnici, smrtku, oběšence, nebožtíky nebo duchy. Parkem se linuly strašidelné zvuky a hudba, kdo chtěl, mohl si zatancovat na kultovní píseň z filmu Krotitelé duchů. Děti plnily úkoly na halloweenských stanovištích, například musely prolézt tunelem, ve kterém se houpal velký pavouk či prolézt velkou pavučinu s pavouky nebo vstoupit do chýše čarodějnice s dlouhými drápy a vylovit ze slizovitého lektvaru hada nebo hmyz. Odpočinout si mohly u pečetění horkým voskem, na památku si odnesly pečeť s pavoukem. Nemohly chybět oblíbené skákací hrady, tanečky a občerstvení.

Na 19. prosince připravujeme přehlídku kroužků. Aktuální informace budou zveřejněny na našem webu www.ddmub.cz. Nově nás také můžete sledovat na YouTube pod odkazem ddm.uherskybrod.