4/2022

03.10.2022

V sobotu 19. března 2022 se ve Zlíně uskutečnil 12. ročník mezinárodní taneční soutěže TanceR Cup. Soutěže se zúčastnilo několik desítek tanečních skupin z České a Slovenské republiky, které předvedly různé moderní taneční styly, například street dance, disco dance, orientální tanec nebo zumbu. Taneční skupina Body Talk z DDM Uherský Brod pod vedením Lucie Valové vybojovala krásné 3. místo v kategorii street dance děti.

Z úspěchů v soutěžích se radujeme také s Jiřím Šohajkem, který v letech 2015-2018 začínal s thaiboxem pod vedením Adriany Mandové na domě dětí a mládeže v Uherském Brodě. Nyní trénuje v klubu Thaiboxing gym ve Zlíně a zápasí pod oficiální asociací C.M.T.A.-česká muaythai asociace a na své konto si již připsal vítězství v zápase.

O velikonočních prázdninách ve čtvrtek 14. dubna proběhlo další soustředění sportovních útvarů trampolínek a pole dance s Adrianou Mandovou a Lucií Zábojovou, kterých se zúčastnilo celkem 34 dětí. Díky jarnímu počasí se trénovalo i venku na trampolínkách a na workoutovém hřišti na Lapači.

K svátku Dne Země uspořádal DDM ve středu 20. dubna zábavně naučný program Medový den, kterého se zúčastnila stovka dětí z místních školek a škol. Pro děti byly připraveny ukázky ze života včel, včelařské pomůcky a výrobky. Děti si vyrobily svíčku a voskovou pečeť. Programem je provázeli naši včelaři-děti a mládež z včelařského kroužku, který vede Jiří Sladký.