4/2023

16.06.2023

V neděli 12.2.2023 se na Domě kultury v Uherském Brodě konal náš tradiční karneval, tentokrát byl pro děti připraven zábavný program se Šmouly, ve kterém nechyběly tanečky se Šmoulinkou a tvoření s Gargamelem. Akce se zúčastnily tři stovky dětí s rodiči a prarodiči. Šmoulí tanec, jehož choreografii připravila Lucie Valová, se na DDM stal hitem, který děti napříč kroužky chtějí znova a znova tančit.

V následujícím týdnu ve středu 15. a ve čtvrtek 16. února s námi děti prožily jarní prázdniny, které byly naplněny hrami, pohybovými, tvořivými a relaxačními aktivitami.

V sobotu 25.2. prostory DDM takzvaně praskaly ve švech, když se zde konala burza krojů, kterou navštívilo velké množství zájemců o tuto oblast. Tuto akci každoročně organizuje paní Jarka Matyášová.

Na konci února jsme zveřejnili nabídku táborů na léto. Celkem jsme připravili 8 táborů, z toho 7 příměstských. Zapojili jsme se do projektu MAS Východní Slovácko, díky tomu vám můžeme nabídnout 4 tábory za nižší cenu.

V sobotu 15.4. se taneční kroužky Lucie Valové se třemi choreografiemi zúčastnily taneční soutěže Mia Festival v Otrokovicích. V kategorii "street dance děti hobby" jsme vybojovali 2. a 4. místo, v kategorii "dance show hobby" 3. místo. Všechny tři choreografie postupují do finále, které se uskuteční v Praze letos v květnu.

Tutéž sobotu jsme slavili úspěch také na další soutěži Zlatá včela, ve které členové našeho včelařského kroužku vedoucího Jiřího Sladkého získali 1. a 3. místo v kategorii starší žáci s postupem do celostátního kola.

Na neděli 11.6.2023 připravujeme v Tyršových sadech u Muzea J. A. Komenského v Uherském Brodě náš tradiční pohádkový les, pořádaný na oslavu dne dětí. Pro děti bude opět připraven zábavný program s pohádkovými postavami, dospělí si mohou užít příjemné prostředí parku, kde bude zajištěno i občerstvení.