7/2021

03.10.2022

Na konci května jsme se konečně dočkali obnovení činnosti zájmových kroužků s osobní účastí. Znovu se rozeběhly ¾ kroužků, celkem to šlo hladce, když se navázalo na předchozí online výuku. Děkujeme rodičům za spolupráci a trpělivost s technickými problémy a neustálými změnami. Běžně kroužky končívají na konci května, ale abychom neskončili hned, jakmile jsme začali, protáhli jsme pravidelnou zájmovou činnost až do konce června a skočili rovnou do letních prázdnin, které jsou nabité letními tábory, k naší radosti naplněnými dětmi. I když jsme si do poslední chvíle museli počkat, jak to letos s tábory bude, přesto jsme doufali a zájem o tábory byl velký. Nejdříve jsme navýšili kapacitu táborů a poté jsme ještě 4 tábory navíc přidali. Dohromady bylo možno si vybrat ze 12 příměstských táborů a 2 pobytových.

V červnu se také po dlouhé době podařilo uspořádat několik akcí. Po období, které vůbec nebylo jednoduché, je dobře, že jsme s dětmi mohli oslavit jejich svátek 1. června. Ve spolupráci s paní vychovatelkou Mandíkovou ze ZŠ Pod Vinohrady a s paní vychovatelkou Bujáčkovou ze ZŠ Újezdec byly uspořádány dvě oslavy Dne dětí v rámci školních družin, na konci června pak byla veřejnosti určena tradiční oslava Dne dětí-Pohádkový les.

Od července byla zahájena nová aktivita na pracovišti na Máji a to vaničkové plavání pro miminka od 2 měsíců s paní Mgr. Simonou Knotkovou.